середа, 7 грудня 2011 р.

От инсульта защитит зеленый чай, даже если пить его по чашке в неделю – исследование

Долговременное употребление зеленого чая может значительно снизить риск ишемического инсульта - острого нарушения кровоснабжения какой-либо области мозга 

Об этом говорится в статье ученых из австралийского Технологического университета имени Джона Кертина. Австралийские ученые совместно с китайскими коллегами обследовали и опросили 374 пациента в трех китайских больницах, перенесших инсульт, а также еще 464 человека (средний возраст 69 лет) в качестве контрольной группы. «Значительное снижение риска ишемического инсульта наблюдалось при потреблении как минимум одной чашки чая в неделю. Исследователи отмечают, что около 5 миллионов человек в год становятся жертвами инсультов, что составляет около 10% всех смертей. Биологические механизмы, связанные со способностью зеленого чая снижать риск инсульта, пока точно не установлены. Ученые полагают, что компоненты чая могут снижать артериальное давление, образование тромбов и атеросклероз.

субота, 5 лютого 2011 р.

Вегето-судинна дистонія. Що робити?

Є хвороби, які уміють маскуватися під різні захворювання. А то і зовсім перебігати майже без симптомів. Одна з таких «примар» – вегето-судинна дистонія.

Коливання артеріального тиску, нез`ясовне підвищення або пониження температури, слабкість, надмірна пітливість, болі в серце, неполадки з кишечником, напади невмотивованої тривоги. Це хвороба чи ні?

А якщо – так, то яка саме? Іноді навіть досвідчені лікарі приписують прояви вегето-судинної дистонії то гіпертонічній, то виразковій хворобам, цукровому діабету або бронхіальній астмі.

Вітаміни - знаряддя геноциду?

витамины

Наука давно встановила, що прийом вітамінів виправданий тільки в терапевтичних цілях (при хворобах обміну речовин, післяопераційних ускладненнях і т.п.), а для більшості людей вони даремні або шкідливі.

У США ще на початку 1990-х років Американський Інститут дієтології, Американське Товариство клінічної дієтології, Американська дієтологічна асоціація, Національна рада з боротьби з шахрайством у сфері охорони здоров`я і Американська медична асоціація виступили з офіційною заявою: «Здорові діти і дорослі повинні одержувати достатню кількість речовин з продуктів харчування».

У країнах ЄС вітаміни переводяться в розряд ліків, що призначаються строго по рецептах. Навіть голодуючі африканці відмовляються від «гуманітарних» вітамінів, справедливо розсудивши, що препаратів від голоду не існує, а проблема авітамінозів вирішується шляхом постачання населенню продовольства. І лише в Папуа-новій Росії розгорається вітамінний бум.

Коли державна влада заради наживи готова перетворити країну на смітник для всього, що не потрібне в світі, громадяни повинні думати про своє здоров`я самі.