пʼятниця, 14 липня 2023 р.

Вчені виявили зв’язок між облисінням і інфарктом міокарда в чоловіків

Часто у віці до 30 років чоловіки можуть стикатися з випаданням волосся або появою залисин. Проте, алопеція може бути не тільки проблемою з зовнішнім виглядом, але й вказівкою на наявність серцево-судинних захворювань, пише Поштівка.

Перші дослідження, що встановили зв’язок між андрогенетичною алопецією у чоловіків та підвищеним ризиком смерті від серцевого нападу, з’явилися у 1970-х роках, і вони були підтверджені подальшими науковими студіями. Наприклад, данські дослідники, які проаналізували дані 10885 чоловіків і жінок, прийшли до висновку, що андрогенна алопеція збільшує ризик ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда незалежно від статі.

Читайте також:  Науковці назвали несподіваний фактор ризику серцевих хвороб

Додатково, під час інших експериментів, проведених з 1993 по 2008 рік, було встановлено, що молоді чоловіки, які мають проблеми з випаданням волосся, на 30-80% частіше страждають від серцевих захворювань порівняно з чоловіками з густою шевелюрою.

вівторок, 11 липня 2023 р.

Кінський каштан від варикозу – рецепти та властивості

На даний час варикоз можна назвати бичем сучасного суспільства. Це хвороба, яка вразила і продовжує вражати величезна кількість людей.

Причиною є багато факторів, але до найбільш розповсюджених можна віднести надмірно активний спосіб життя, ожиріння, носіння занадто високих каблуків.

Варикоз вражає вени, робить їх стінки крихкими. Разом з цим зазвичай розвивається тромбоз, а тому хвороба, крім характерних симптомів, стає ще й неймовірно небезпечною для людини. Як же її лікувати?

Рецепти з кінським каштаном від варикозу застосовуються з давніх часів. У рослині міститься багато біологічно активних речовин, які благотворно впливають на стан венозної стінки. Народна медицина пропонує безліч засобів, що містять екстракт кінського каштана. У статті описані рецепти деяких домашніх ліків, коротко дані характеристики аптечних препаратів, що містять каштан.

Лікарські властивості

Лікувальні властивості кінського каштана обумовлені вмістом в ньому біофлавоноїдів, ескуліну і есцину. Кінський каштан – це високе дерево з густою кроною з широких листків. Особливо багато флаваноїдів в невеликих білих квітках рослини і плодах. Останні являють собою трехстворчатую шипувату коробку, всередині якої знаходяться 1-3 насіння.

Для приготування лікарських засобів заготовляють і застосовують листя, кору, насіння, їх шкірку і квітки. Збирають сировину в кінці весни (квітки), серпні-вересні (насіння), травні-червні (кору). Листя можна збирати протягом усього літа, до листопаду.