Є деякі хитрощі, які допомагають приготувати ідеальні млинці. Хазяйки можуть скаржитися на те, що при приготуванні цієї страви з’являються бульбашки, а тісто на сковороді може надуватися.
Подробиці
Вирішити цю проблему можна доволі просто. Ці ознаки свідчать, що борошна в тісті дуже мало.
Тому до тіста потрібно додати більше борошна і ретельно перемішати.
Ще одна причина, через яку можуть виникати такі проблеми, але вже в дріжджовому тісті, полягає в тому, що воно недостатньо настоялося.
Якщо додано багато соди, то млинець теж може пузиритися. Як відомо, сода насичує тісто повітрям та прибирає зайву еластичність.
З цієї причини досвідчені господині завжди дотримуються рецепту і всіх необхідних пропорцій під час готування.
Додамо, що млинці також можуть надуватись, якщо неправильно підібрана сковорода або вона недостатньо прогріта. Різні поверхні показують себе неоднаково при смаженні млинців.
пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
Чому при смаженні млинці надуваються і пузиряться
вівторок, 5 листопада 2024 р.
Чому ви почуваєтеся втомленим, навіть якщо спите достатньо
Як дізнатися, чи добре ви спите? Найкращий показник якості сну — це те, як ви почуваєтеся наступного дня, кажуть експерти.
Якщо ви часто чи завжди відчуваєте втому протягом дня, це може означати дефіцит тривалості чи ефективності сну. Симптоми такі: вам важко вставати з ліжка вранці, ви почуваєтеся млявим, розсіяним чи дратівливим днем.
Справа в тому, що якість сну залежить не лише від його тривалості. Сон складається з декількох циклів, що повторюються, з чотирьох стадій. Наприклад, під час глибокого сну вивільняються гормони та інші хімічні речовини відновлення органів і тканин тіла, а лімфатична система очищає мозок від неправильно згорнутих білків.
Під час фази швидкого сну короткострокові спогади перетворюються на довготривалі, а погані думки та негативні емоції обробляються. Якщо ці стадії порушуються, сон не можна назвати якісним.
Якщо ви часто чи завжди відчуваєте втому протягом дня, це може означати дефіцит тривалості чи ефективності сну. Симптоми такі: вам важко вставати з ліжка вранці, ви почуваєтеся млявим, розсіяним чи дратівливим днем.
Справа в тому, що якість сну залежить не лише від його тривалості. Сон складається з декількох циклів, що повторюються, з чотирьох стадій. Наприклад, під час глибокого сну вивільняються гормони та інші хімічні речовини відновлення органів і тканин тіла, а лімфатична система очищає мозок від неправильно згорнутих білків.
Під час фази швидкого сну короткострокові спогади перетворюються на довготривалі, а погані думки та негативні емоції обробляються. Якщо ці стадії порушуються, сон не можна назвати якісним.
неділя, 22 вересня 2024 р.
Чоловіки мають добовий гормональний цикл
Добовий цикл чоловічого мозку: вплив гормональних коливань на об’єм та функції мозку
Дослідження чоловічого мозку показало, що його об’єм щоденно зменшується з ранку до вечора, а потім відновлюється під час нічного сну, що пов’язано з добовими коливаннями рівня гормонів.
Нове дослідження, проведене на 26-річному чоловікові, виявило, що об’єм його мозку послідовно зменшувався протягом дня, але відновлювався протягом ночі. Дослідники здійснили 40 сканувань мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) протягом місяця, вимірюючи зміни об’єму мозку та його структур. Виявилося, що у період зранку до вечора об’єм мозку зменшувався приблизно на 0,6%, що співпадало зі значним зниженням рівня гормонів, зокрема тестостерону, кортизолу та естрадіолу, які протягом дня падають до 70%.
Читайте також: Вчені виявили зв’язок між облисінням і інфарктом міокарда в чоловіків
Стероїдні гормони, такі як тестостерон і кортизол, відомі своєю здатністю впливати на структури мозку, проте поки що незрозуміло, чи саме вони є основною причиною змін об’єму мозку протягом дня. Зокрема, найбільші зміни були зафіксовані у потиличній та тім’яній частинах мозку, а також у глибших структурах, таких як мозочок та гіпокамп, що відповідають за координацію рухів, пам’ять та обробку інформації. Це піднімає питання про те, як ці зміни впливають на когнітивні функції та поведінку чоловіків протягом доби.
Це дослідження підтримує гіпотезу про те, що чоловіки мають свій добовий “гормональний цикл”, подібний до жіночого, хоча він менш помітний через відсутність довгострокових змін, пов’язаних з менструальним циклом. Крім того, інше дослідження тієї ж команди виявило, що зв’язки між різними частинами мозку також змінюються у відповідь на добові гормональні коливання, що може впливати на когнітивні здібності і рівень концентрації протягом дня.
Незважаючи на те, що це дослідження було проведене лише на одній
особі, воно піднімає важливі питання про те, як чоловічий мозок
функціонує протягом доби, і яку роль у цьому процесі відіграють
гормональні коливання. Майбутні дослідження можуть допомогти зрозуміти,
як такі зміни впливають на когнітивні процеси, настрій і фізичні
можливості, а також як порушення сну можуть змінювати цю динаміку.
середа, 18 вересня 2024 р.
Деменція: 5 способів знизити ризик, не витративши ні копійки
Деменція може здатися неминучою частиною процесу старіння, але це помилка. Хоча вік є основним фактором ризику, він не є причиною деменції. Насправді існує безліч факторів ризику, які можна змінити, і вони нічого не варті.
Фактично, “деякі навіть заощадять вам гроші”, – зазначила Френ Ванделлі, керівник відділу деменції в Bupa Care Homes.
Відмова від куріння
За словами пані Ванделлі, відмова від куріння – це безкоштовне втручання, яке допомагає мозку протистояти занепаду.
Уникайте нездорової їжі
Намагайтеся уникати оброблених або жирних продуктів, в тому числі ковбас і гамбургерів, готових страв, тортів і печива, порадила пані Ванделлі.
“Вони можуть підвищити рівень холестерину, що згубно позначається на кровоносних судинах”, – попередила вона.
Остерігайтеся солі. Рекомендується з’їдати менше 6 г в день.
Продовжуй рухатися
Збереження активності і участь в хобі допомагає підтримувати фізичну силу і спритність. Це також може допомогти контролювати нашу вагу і кров’яний тиск.
“Вам не потрібен дорогий абонемент в тренажерний зал. Замість цього потрібно знайти заняття, які вам підходять – будь то біг підтюпцем або швидка прогулянка, стрибки на велосипеді або домашня тренування”.
Тримайте свій мозок в русі
“Коли справа доходить до збереження здорового духу, дуже важливо «використовувати мозок або втратити» – тому підтримуйте активний мозок, щоб знизити ризик розвитку недоумства».
Хоча зарахування на формальний курс може бути корисним, безкоштовні варіанти, такі як програми для вивчення мови або отримання книги з місцевої бібліотеки, також можуть допомогти.
Скоротіть споживання алкоголю
Якщо ви багато п’єте, скорочення може знизити ризик зниження когнітивних функцій.
«Це пов’язано з тим, що надмірне вживання алкоголю протягом тривалого періоду часу може викликати пошкодження мозку і підвищити ризик розвитку деменції», – пояснює пані Ванделлі.
субота, 27 липня 2024 р.
Почати ранок зі склянки води: користь чи шкода
Вода є життєво важливим елементом для нашого організму. Багато людей вважають, що починати день зі склянки води є необхідною звичкою, яка сприяє здоров’ю. Але чи справді це так? Давайте розглянемо основні аспекти цієї практики, пише Pixelinform.
Гідратація організму
Після сну наш організм може бути зневоднений, адже ми не отримуємо рідину протягом кількох годин. Через це, вживання води вранці може допомогти відновити рівень рідини в організмі, стимулювати метаболізм і покращити загальний стан.
Користь для травлення
Дослідження показують, що вживання води натщесерце може покращити роботу шлунка. Це дозволяє активізувати шлункові соки, які необхідні для перетравлення їжі. Також вода сприяє очищенню організму від токсинів.
Підписатися на:
Дописи (Atom)